Jednou z největších nevýhod nejen iPhonů, ale všech smartphonů je výdrž baterie. Nikdo přeci není rádi, když se jeho oblíbená hračka vybije a mu nezbývá než se začít bavit se svým okolím analogově. Naštěstí existuje pár jedoduchých triků jak výrazně prodloužit baterii u iPhonů. Pokud se vám nechce měnit jednotlivá nastavení popsaná níže v tomto článku, pak věřte, že zcela zásadní vliv na výdrž baterie má funkce  polohové služby“ ve které je zahrnuto vše, co sleduje vaši polohu, pohyb nebo kondici. Pokud jednoduše v nastaveních – soukromí vypnete tuto funkci, na výdrž baterie to bude mít nejvýznamnější vliv. Samozřejmě máte možnost ovlivnit výdrž baterie i podrobnějšími nastaveními svého telefonu, které jsou popsány níže.

  • Ujištěte se, že máte vyplou WiFi, Bluetooth, když je nepužíváte. Od nového iOS 12, pokud kliknete v control centru na ikonku WiFi či BT, funkce se pouze odpojí nikolic vypne. Pro úplné vypnutí musíte do nastavení. Pokud necháte funkce zaplé neustále vyhledávají sítě, na které by se mohly připojit.

  • Nastavte automatický jas nebo ho sami regulujte. Dalším velkým žroutem vaší drahocenné baterie je jistě displej a především pak jeho podsvícení. Je naprosto zbytečné mít stále nastavený jas na maximum a to i v době, kdy to není nutné. Samozřejmě jsou chvíle, kdy to jinak nejde, ale právě v těchto chvílích by vám měl pomoci automatický jas. Ten zapnete v Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Přizpůsobení displeje –> Automatický jas a zde jej stačí povolit.Efektivnější způsob se může zdát i ten, že budete mít automatický jas zcela vypnutý a budete si ho regulovat sami na nejnižší možnou hodnotu vzhledem k aktuálnímu osvětlení. Nesmíte ovšem nikdy zapomenout po zvýšení jasu ho opět snížit. Pokud budete tuto praktiku používat poctivě a budete jas regulovat správně, výdrž se zlepší. Regulování jasu pomocí na co nejnižší hodnotu, ale tak, abyste ještě něco na disleji viděli, by měla být první věc, kteoru udělat, když máte málo baterie a potřebujete ještě nějakou dobu vydržet

.

  • Vypněte aktualizace na pozadí. Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení –> Obecné a zvolte možnost Aktualizace aplikací na pozadí. Tím vypnete funkci, díky které se automaticky aktualizují údaje o počasí a akciích. Sám Apple přitom v popisu této funkce upozorňuje na fakt, že jejich vypnutí prodloužíte výdrž baterie. Pokud navíc probíhá aktualizace, může zejména u starších zařízení dojít ke zpomalení iOS. Vypnutím této funkce nejen zrychlíte iOS, ale také prodloužíte životnost baterie ve vašem zařízení.

Vypněte funkci “Významná místa”Funkce “Frekventovaná místa” je tu s námi již od iOS 8 a zůstává také v iOS 12. Stejně většina z vás ani neví, že tato funkce v zařízení je I tuto funkci však můžete v Nastavení –> Soukromí –> Polohové služby –> Systémové služby –> Významná místa vypnout. Uzamčení Občas se stane, že necháte telefon na stole ležet a nezmáčknete tlačítko pro vypnutí displeje. Ten pak zčerná sám. Doba, za kterou tak učiní však záleží na vašem nastavení. Někomu může zhasnout až s vybitím baterie.

Vypněte sledování kondice.Novější iPhony (5s a vyšší) dostaly s příchodem iOS 8.2 novou funkci a to Sledování kondice. Většina ji však nepoužívá a zbytečně spotřebovává baterii, proto ji můžeme vypnout. Jděte do Nastavení –> Soukromí –> Pohyb a kondice a zde vypněte Sledování kondice.

Vypněte automatické aktualizace aplikací z App Store. Nastavení –> iTunes a App Store můžete zakázat automatické stahování Hudby, Aplikací, Knih a především pak Aktualizací. Docílíte tím toho, že například aktualizace pro aplikace, které máte stažené se nezačnou automaticky stahovat, ale čekají, až tak provedete sami

Kategorie: Tipy a Triky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *